Упознајте олимпијце!

амерички мушкарцивеслање за мушкарце Задњи ред, с лева: Дан Волш, Џош Инман
Први ред: Марцус МцЕлхеннеи

Амерички осмаци веслача били су браниоци олимпијског шампиона након што су освојили злато у Атини. На Олимпијским играма 2008. додали су још медаља у своје биографије када су победили Холандију и кући однели бронзу. Ова победа је била први пут да је тим САД™ освојио узастопне веслачке медаље у више од 50 година!
Амерички једриличарски тимЈедрење С лева: Ана Туниклиф, Зак Рејли

Амерички једриличарски тим заузео је Пекинг на јуриш, пловећи својим путем до олимпијске победе! Након борбе до циља, Ана Туниклиф је постала прва Американка која је освојила златну медаљу у једрењу од Олимпијских игара у Сеулу 1988. године.

Упркос узбурканом мору, Зака ​​Рејлија је било глатко. Његов дебитантски наступ на Олимпијским играма донео му је сребрну медаљу у мушкој конкуренцији.
амерички мушкарциПуцање С лева: Волтон Г. Елер, Винсент Хенкок, Кори Когдел, Џејсон Тарнер, Ким Роуд

Амерички стрељачки тим био је у праву на Олимпијским играма 2008. године, освојивши укупно шест медаља. Волтон Г. Еллер и Винцент Ханцоцк су сваки за злато, док је Јасон Турнер кући донео бронзу. И не потцењујте жену са пушком! Ким Роуд је освојила сребрну медаљу у стрељаштву, а Кори Когдел је донео бронзу у трап гађању.
жене из САДФудбал Задњи ред, с лева: Кејт Маркграф, Шенон Бокс, Кристи Ремпон, Хедер Митс, Карли Лојд, Хоуп Соло
Први ред, с лева: Стефани Кокс, Анђела Хаклес, Рејчел Булер, Линдзи Тарпли, Лори Чалупни, Хедер О'Рајли, Никол Барнхарт, Али Вагнер

Америчка женска фудбалска репрезентација упутила се у Пекинг одлучна да одбрани златну медаљу коју су освојили на Олимпијским играма 2004. године. Са девет играчица које се враћају, ове златне девојке су победиле Бразил са 1-0 у продужетку и освојиле 100. златну медаљу у историји Олимпијских игара у САД! Са првим местом, Тим УСА™ је постао једини женски фудбалски тим који је поновио златне медаље.
жене из САДМека лопта Задњи ред с лева: Наташа Вотли, Моника Абот, Стејси Нувеман, Џени Финч
Средњи ред с лева: Џесика Мендоза, Викторија Галиндо, Таирија Флоуерс, Кристл Бустос
Први ред с лева: Кели Кречман, Лови Јунг, Лора Берг, Андреа Дуран

Америчка софтбол репрезентација изашла је на терен на Олимпијским играма 2008. у нади да ће обавити двоструку дужност — освојити још једну медаљу и опростити се од олимпијског спорта. Сигурно су га избацили из парка! Тим САД™ је победио у 22 узастопне утакмице пре него што је изгубио од Јапана 3-1 у мечу за златну медаљу, али су додали сребро свом тешком металу.

Иако софтбол неће бити укључен у Летње олимпијске игре 2012. у Лондону, тим га није рачунао за 2016. „Тешко нам је срце улазило, али нема бољег места да га вратимо од Чикага“, бацач Јенние Финцх каже.
жене из САДженско пливање Задњи ред, с лева: Маргарет Холцер, Кејти Хоф, Џулија Смит, Кристин Магнусон, Алисон Шмит, Емили Силвер, Ким Ванденберг, Кара Лин Џојс, Дара Торес
Први ред, с лева: Лејси Најмајер, Ребека Сони, Меган Џендрик
Није на слици: Наталие Цоугхлин, Елаине Брееден, Цхристине Марсхалл

Да не дуљимо, америчка женска пливачка репрезентација понела је кући свој део историје са Летњих олимпијских игара у Пекингу. Дара Торес стекла је признање као најстарија Американка која је освојила злато пре осам година када је у Сиднеју понела највише одличја. У жељи да дода свој хардвер, 41-годишњакиња је отишла из Пекинга са три сребрне медаље. Суперзвезда Натали Кофлин освојила је шест медаља — више него било која друга пливачица у историји — и довела је број америчких пливачких медаља на укупно 14.
амерички мушкарцимушко пливање Задњи ред, с лева: Мајкл Фелпс, Ијан Крокер, Кален Џонс, Мет Греверс, Питер Вандеркај, Џејсон Лезак
Први ред, с лева: Арон Пирсол, Брендан Хансен, Гарет Вебер-Гале, Марк Ганглоф, Рајан Лохте

Све очи биле су упрте у мушки пливачки тим САД на воденој коцки у Пекингу, док је Мајкл Фелпс јурио рекордних осам златних медаља на појединачним Олимпијским играма. Али трку за трком, укључујући неке од најуже победе и најневероватније завршетке који долазе иза леђа, Мајкл је ушао у историју Олимпијских игара, поставши на крају најодликованији олимпијац икада. Он то не би могао без свог тима. У једном од највећих повратака на ове Олимпијске игре, Џејсон Лезак је пожелео тим да победи у штафети 4к100. Тимски колега Кален Џонс обезбедио је сопствено место у олимпијској величини када је постао тек други Афроамериканац који је освојио златну медаљу у пливању.

Очигледно је да је додатна пажња само подстакла ове водене момке, а тим САД™ је донео кући невероватних 17 медаља на Летњим олимпијским играма у Пекингу 2008.!
Амерички тае квон до тимТае Квон До С лева: Марк Лопез, Дајана Лопез, Стивен Лопез

Могло би се рећи да Марк, Дајана и Стивен Лопез имају тае квон до у крви — свака браћа и сестре су освојили медаљу на Олимпијским играма 2008.! Стивен је освојио злато на Олимпијским играма 2000. и 2004. године, али је Пекинг био породична ствар. Марк је освојио сребрну медаљу, док су Стивен и Дајана освојили бронзу. Они су први сет од троје браће и сестара из САД који се такмиче на Летњим олимпијским играма од 1904.
жене из САДЖенска атлетика С лева: Моник Хендерсон, Шина Тоста, Степхание Бровн Трафтон, Схалане Фланаган, Сања Рицхардс, Хилеас Фоунтаин, Алисон Феликс, Натасха Хастингс

Американци су задржали дах док су гледали како тим УСА™ заостаје за Русима у популарној штафети 4к400, али у једном златном тренутку Сања Ричардс је извукла предност и довела своје саиграче из штафете до победе. Био је то врхунац невероватног трчања за тим САД, који је освојио девет женских медаља у атлетици, укључујући три злата.
амерички мушкарциМушкарци атлетике Бершон Џексон (на слици са својом ћерком)

Мушка атлетска репрезентација је трчала за то у Пекингу и завршила је јако са 14 медаља. Није било превисоке препреке за Бершона Џексона, који је освојио бронзу у трци на 400 метара са препонама на својим првим Олимпијским играма.
жене из САДЖенска одбојка Задњи ред, с лева: Ким Гласс, Хедер Браун, Тајиба Ханиф-Парк
Први ред, с лева: Линдзи Берг, Робин Ах Моу-Сантос, Стејси Сикора, Данијел Скот-Аруда, Ким Вилоуби

Женска одбојкашка репрезентација САД је у Пекингу налетела, поставила и пробила се у историју. Олимпијске игре 2008. биле су први пут да су мушки и женски одбојкашки тимови САД играли у финалу од 1984. Победили су другопласирану Италију и моћну Кубу да би се пласирали на првенствену утакмицу, где су обезбедили своје сребрне медаље.
амерички мушкарциОдбојка за мушкарце С лева: Дејвид Ли, Рич Ламбурн, Гејб Гарднер, Рајан Милар, Рид Приди
Није на слици: Том Хоф, Рајли Салмон

Олимпијске игре 2008. почеле су трагично за мушку одбојкашку репрезентацију САД када је таст главног тренера Хјуа Мекачеона избоден на смрт док је обилазио Пекинг. Тренер МцЦутцхеон је узео слободно вријеме како би се бринуо о својој жени, која је била свједок бруталног напада, али је тим морао да настави. Потакнут емоцијама, тим УСА™ изашао је на терен обећавајући да ће играти игру коју их је научио тренер Мекачеон, и победили су у сваком мечу у његовом одсуству. Тренер МцЦутцхеон се на крају вратио и, претворивши трагедију у тријумф, повео је свој тим да победи Бразил и однесе кући злато.
жене из САДВатерполо за жене Задњи ред, с лева: Џесика Стефенс, Елси Виндс, Џејми Хип, Морија ван Норман, Алисон Грегорка
Први ред, с лева: Бренда Вилла, Патрициа Царденас, Хедер Петри, Наталие Голда, Бриттани Хаиес

Чланице женске ватерполо репрезентације САД виделе су сребро када су се састале са Холандијом у првенственом мечу. Вратили су се из заостатка од 4-0 и изједначили утакмицу на полувремену и стајали су на позицији медаље, што је учинило сребрним тимом САД™!
амерички мушкарциватерполо за мушкарце С лева: Рик Мерло, Џеф Пауерс, Брендон Брукс, Адам Рајт, Питер Варелас, Тони Азеведо, Питер Хаднат, Мерил Мојсије
Није на слици: Лаине Беаубиен

Троструки олимпијац Тони Азеведо предводио је мушку ватерполо репрезентацију САД у неочекиваној трци у Пекингу. Девети на свету, тим УСА™ изневерио је Италију, Хрватску, Немачку и Србију пре него што се суочио са Мађарском у првенственом мечу. Иако су изгубили утакмицу са 14-10, њихова сребрна медаља је неупитно била победа, и то их је први пут после 20 година ставило на место медаље.
Амерички рвачки тимРвање С лева: Ренди Милер, Хенри Сехудо

Амерички сан је оживео за америчке рваче у Пекингу. Двадесетједногодишњи Хенри Сехудо био је на 31. месту на свету на Олимпијским играма. Једно од шесторо деце коју су родили мексички имигранти, направио је метеорски успон до злата и постао најмлађи шампион у рвању мушкараца у историји САД! Ренди Милер је донела једину медаљу за жене из САД, заокружујући незабораван наступ за тим УСА™.